Neděle 07. března. Svátek má Tomáš.

Hlavní americké indexy v záporu; L Brands odepisuje 13 %

23.08.2018 | 19:28 0 Komentářů

Hlavní americké indexy se ve čtvrtek obchodují v mírném záporu, Nasdaq na nule. Módní skupina L Brands skokově oslabuje, investory znejistil slabší výhled.

Americká módní skupina L Brands po včerejších výsledcích za 2Q výrazně ztrácí. Investory nepotěšil výhled společnosti.

Hlavní indexy mírně v záporu

Hlavní americké indexy se ve čtvrtek obchodují mírně v záporu, když bluechipsový Dow Jones klesá o 0,31 %, zatímco širší index S&P 500 odepisuje 0,14 %. Technologický Nasdaq prozatím na nule. Čtvrteční seanci opět ovlivňují veskrze negativní výroky Donalda Trumpa ohledně jeho pohledu na zlepšení obchodních vztahů s Čínou. Klesají tak na podobné výroky sensitivnější společnosti jako např. Boeing (BA; -0,81 %) či Caterpillar (CAT; -1,91 %).

L Brands skokově klesá

Nejvýrazněji však klesá módní společnost L Brands (LB; -13,00 %), která včera po trhu reportovala výsledky za druhý kvartál fiskálního roku 2018. Firma vykázala zisk na akcii v očištěné formě na úrovni konsensu (0,36 dolarů vs. 0,35 odhad), stejně tak nezklamala ani co se týče tržeb (2,98 miliard dolarů vs. 2,96 miliard dolarů konsensus). Investory však společnost nepotěšila výhledem na třetí čtvrtletí, kde očekává zisk na akcii v rozmezí 0 až 5 centů. Tržní konsensus je o 11 centů výše nad horní hranicí rozptylu. Pro celý fiskální rok pak firma očekává EPS v rozmezí 2,45 až 2,70 dolarů, konsensus analytiků oslovených agenturou Bloomberg je 2,78 dolarů zisku na akcii.

Alibaba zažívá volatilní seanci

Výsledky zveřejnil také čínský konglomerát Alibaba. Akcie po openu rostla, aby se následně otočila do červených čísel. Ztráty však již v současné chvíli umazala a je opět v mírném zisku (+0,13 %).

Včera zveřejněny minutes Fedu

Včera večer SEČ investoři bedlivě sledovaly zveřejnění záznamu z posledního zasedání Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC) Fedu. Ze zveřejněných minutes je patrné, že za předpokladu vývoje konzistentního s očekáváním americké centrální banky přijde další zvýšení cílového pásma pro mezibankovní sazbu federal funds rate na zasedání příští měsíc. Na minulém zasedání ze dle zveřejněného zápisu diskutovaly také možné nástroje, které centrální banka bude moci použít v budoucnu za situaci změny hospodářského cyklu – zejména v návaznosti na nižší manévrovací prostor z titulu nižsí rovnovážné sazby.

Americké výnosy desetiletých vládních dluhopisů dnes mírně níže na 2,817 %. Dolar se na páru s eurem obchoduje na 1,15 EUR/USD. Ropa (WTI) mírně klesá (-0,22 %) na 67,71 dolarů za barel.

Index S&P 500 -0,14 % na 2857,77 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Informační technologie +0,4 % Základní materiály -0,8 %
Telekomunikace +0 % Finanční sektor -0,5 %
Utility 0 % Energie -0,5 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Synopsys (SNPS) +7,0 % L Brands (LB) -13 %
Advanced Micro Devices (AMD) +5,5 % Hormel Foods Corp (HRL) -3,0 %
Hewlett Packard Enterprise (HPE) +3,4 % Freeport-McMoRan (FCX) -2,6 %
Nielsen Holdings (NLSN) +3,0 % Hanesbrands (HBI) -2,6 %
CenturyLink (CTL) +2,5 % News Corp (NWS) -2,5 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.