Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

Hlavní americké indexy v záporu, dolů je táhne ropa. Foot Locker po výsledcích za 1Q FY 18 +17 %

25.05.2018 | 20:19 0 Komentářů

Hlavní americké indexy v záporu, dolů je táhne ropa. Foot Locker po výsledcích za 1Q FY 18 +17 %. Trump znovu připustil možnost schůzky s Kim Čong-unem. Dolar posiluje, výnosy stále hluboko pod 3 %.

Hlavní indexy ztrácejí, dolů je táhne ropa

Hlavní americké indexy se obchodují v záporu, když je do červených čísel tlačí zejména znatelný pokles energetických titulů, které oslabují po propadu cen komodit, zejména ropy. Bluechipsový Dow Jones tak klesá o 0,36 %, zatímco širší S&P 500 mu v poklesu více než sekunduje a oslabuje o 0,38 %. Mírně v plusu se drží pouze technologický Nasdaq (+0,09 %). I technologický index však již stihl výraznou část zisků, které nabral po otevření, v průběhu seance ztratit.

Energetické tituly klesají po skokovém oslabování ceny ropy, která klesá o 4,29 % (WTI) z titulu obav ohledně porušení dohody kartelu OPEC a dalších členů o těžbě ropy. Někteří ze členů dohody by rádi těžili více, než na čem se před několika měsíci dohodly. Mírněji než energie oslabuje sektor telekomunikací (-0,9 %) či finanční společnosti (-0,8 %). Mírně rostou utility (+0,4 %) a reality (+0,3 %).

Třídenní graf ceny ropy WTI; Zdroj: Bloomberg

Foot Locker po výsledcích roste o 17 %

Z jednotlivých společností stojí za zmínku rapidní pokles akcií oděvní společnosti Gap (GPS; -14, %), která včera po uzavření trhu reportovala čísla za první kvartál fiskálního roku 2018. Opačným směrem se po dnesšním reportu za první tři měsíce tohoto roku vydaly akcie Foot Lockeru (FL; +17, %). Prodejce obuvi překonal odhady analytiků oslovených agenturou Bloomberg, a to jak na úrovni ziskovosti, tak i celkových tržeb. Ty za první čtvrtletí činily 2,03 miliardy dolarů (konsensus 1,96 miliard dolarů), zatímco zisk na akcii v očištěné podobě firma reportovala na úrovni 1,45 dolarů, zatímco konsensus trhu byl nastaven na hodnotu 1,25 dolarů. Foot Locker sice reportoval meziroční pokles porovnatelných tržeb, avšak ten byl menší, než očekávali v konsensu analytici oslovení agenturou Bloomberg. Investory navíc potěšilo vyjádření samotné firmy o tom, že ve druhém kvartále očekává zlepšení ukazatele hrubé marže. Firma také reportovala pokles zásob. Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

Trump připustil možnost schůzky, výnosy stále výrazně pod 3 %

Americký prezident dnes řekl, že setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem se nakonec přeci jen může uskutečnit. Trump přitom tento týden v oficiálním dopise zaslaném Kim Čong-unovi setkání zrušil. Dolar na páru s eurem posiluje (+0,50 %) na 1,66 EUR/USD. Americké výnosy zastavily odpolední propad, nadále se však pohybují hluboko pod hranicí 3 %. V současné chvíli jsou na 2,9313 %.

Index S&P 500 -0,38 % na 2717,36 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Utility +0,4 % Energie -2,9 %
Reality +0,3 % Telekomunikace -0,9 %
Zbytná spotřeba +0,2 % Finanční sektor -0,8 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Foot Locker (FL) +17 % Gap (GPS) -14 %
Quest Diagnostics (DGX) +5,2 % Ross Stores (ROST) -7,2 %
Laboratory Corp of America Holdings (LH) +4,7 % Helmerich & Payne (HP) -5,3 %
Lennar Corp (LEN) +3,9 % Newfield Exploration (NFX) -5,2 %
Alaska Air Group (ALK) +3,5 % Halliburton (HAL) -4,9 %

 

Zdroj: Bloomberg, The Financial Times

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.