Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

Hlavní americké indexy v mírném záporu, Nasdaq nepatrně v plusu

31.08.2018 | 20:02 0 Komentářů

Hlavní americké indexy se v pátek obchodují v mírném záporu, Nasdaq nepatrně roste. Zprávou dne je nákup Costa Coffee ze strany Coca – Coly. Nedaří se telekomunikačním a energetickým firmám, kterým nesvědčí nejistota ohledně obchodních dohod.

Zprávou dnes je koupě Costa Coffee nápojářským gigantem Coca – Cola; Zdroj: Bloomberg

Indexy smíšeně

Hlavní americké indexy se v závěrečné seanci tohoto týdne obchodují v mírně záporných hodnotách, když bluechipsový index Dow Jones odepisuje 0,27 %, zatímco širší index S&P 500 klesá o 0,19 %. Naopak technologický Nasdaq mírně roste (+0,1 %). Z jednotlivých sektorů nejvýrazněji klesají energie a utility, nedaří se ani telekomunikačním společnostem. Mírně rostou reality.

Firmám z energetického a telekomunikačního sektoru nesvědčí nejistota kolem obchodního vyjednávání mezi Spojenými státy a Kanadou. I přesto, že vše v týdnu nasvědčoval k uzavření dohody, ta ještě stále není formálně dokončena, přičemž se počítalo s jejím uzavřením do konce tohoto týdne. Co se týče vývoje obchodních vztahů s EU, Donald Trump včera odmítl nabídku na bezcelní zónu s EU na úrovni průmyslového zboží včetně automobilů.

Coca – Cola kupuje Costa Coffee

Největší firemní zprávou dne je převzetí kávovarského řetězce Costa Coffee ze strany Coca – Coly (KO; -0,96 %). Nápojářský gigant za společnost Costa zaplatí britské firmě Whitbread zhruba 5,1 miliardy dolarů. Transakce by měla být dokončena v první polovině roku 2019. Akcie Coca – Coly zatím v průběhu páteční obchodní seance oslabují o necelé procento.

Ulta Beauty roste po oznámení spolupráce s Kylie Jenner

Po včerejších kvartálních číslech výrazně posiluje společnost Ulta Beauty (ULTA; +4,8 %). Firma vykázala sice porovnatelné tržby mírně pod konsensem analytiků oslovených agenturou Bloomberg a navíc v komparaci s odhady trhu projektovala také slabší výhled pro třetí čtvrtletí, avšak akcie výrazně poskočily poté, co během konferenčního hovoru Ulta Beauty oznámila exkluzivní partnerství s kosmetickou značkou americké modelky Kylie Jenner.

Bank of America Merrill Lynch snížila doporučení pro Activision Blizzard

Naopak 3,1 % odepisuje herní společnost Activision Blizzard (ATVI), která se dnes „dočkala“ sníženého doporučení ze strany analytiků Bank of America Merrill Lynch na neutral z předchozího buy.

Dolar posiluje, ropa klesá

Dolar se na páru s eurem obchoduje na 1,159 EUR/USD. Výnosy desetiletých amerických bondů na 2,844 %. Ropa (WTI) klesá o 0,43 % na 69,95 dolarů za barel.

Index S&P 500 -0,19 % na 2895,69 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Reality +0,2 % Energie -0,8 %
Zbytná spotřeba +0,1 % Utility -0,8 %
Informační technologie +0 % Telekomunikace -0,8 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Ulta Beauty (ULTA) +4,8 % Goodyear Tire & Rubber (GT) -5,7 %
DaVita (DVA) +3,6 % Cooper Cos (COO) -3,9 %
NRG Energy (NRG) +1,9 % Baker Hughes a GE (BHGE) -3,7 %
IPG Photonics Corp (IPGP) +1,9 % AES Corp (AES) -3,2 %
Tractor Supply (TSCO) +1,7 % Activision Blizzard (ATVI) -3,1 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.