Sobota 23. října. Svátek má Teodor.

Hewlett Packard Enterprise (HPE) přinesla výsledky za 2Q, které nepotěší; výhled stále není k mání

22.05.2020 | 11:35 0 Komentářů

Společnost HPE reportovala pokles tržeb na 6 mld. USD a nižší EPS adj. na úrovni 0,22 USD/akcii, trh přitom okem analytického konsenzu očekával tržby o 180 mil. vyšší a ukazatel zisku pak skoro o 6 centů/akcii lepší. Správní rada přijala tříroční plán na optimalizaci nákladů, od kterého si slibuje úsporu 1 mld. USD. Akcie společnosti HPE momentálně oslabují o 5,4 % v rámci premarketu.

Výsledky společnosti Hewlett Packard Enterprise (HPE) za 2Q 2020
  2Q 2020 Konsensus 2Q 2020 2Q 2019
Tržby (mld. USD)  6,01 6,19 7,15
Čistý zisk/ztráta (mil. USD) -821  419
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) 0,220 0,279 0,420

 

Včera po uzavření newyorské burzy vydala report za uplynulý 2QFY20. společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE), která vznikla oddělením od původní společnosti Hewlett-Packard Company a převzal její business spojený se servery, službami, sítí a úložištěm*.

Výsledky hospodaření
Tržby meziročně propadly o 16 % na 6,0 mld. USD, při jejich očištění o měnový vývoj pak „jen“ o 15 %. Nepříznivá čísla společnost přikládá zejména omezením dodavatelských řetězců a prodlení v dodávkách cílovým zákazníkům. Annualized Recurring Revenue (ARR) měřící anualizovaný roční obrat z pravidelných výnosů se oproti minulému roku zvednul o 17 % na 520 mil. USD.

Hrubá obchodní marže ztratila oproti loňsku 3 p.b. na 32,0 %.

 

Výsledky jednotlivých segmentů společnosti.Výsledky jednotlivých segmentů společnosti.
Zdroj: HPE

Plán na optimalizaci nákladů
Správní rada HPE schválila přijmutí tříročního plánu na optimalizaci nákladů a určení priorit společnosti, jehož implementace se očekává v průběhu roku 2020. Od plánu se očekává, že by měl přinést hrubé úspory okolo 1 mld. USD.

Firma těchto úspor chce docílit skrze vývoj svého produktového portfolia směrem k jeho zjednodušení, restrukturalizaci dodavatelských řetězů a marketingu či kroky k digitalizaci služeb a vztahů se svými zákazníky.

Hospodářský výhled
Po dubnovém stažení svého výhled pro letošní fiskální rok společnost stále ještě nepřistoupila k vydání nových čísel projekce jejího hospodaření pro FY20 ani pro 3Q s odkazem na přetrvávající nejistotu.

 

Kompletní tisková zpráva k nalezení zde.

 

Vývoj na burze
Akcie společnosti HPE momentálně oslabují o 5,4 % v rámci premarketu.

 

Zdroj: Hewlett Packard Enterprise, Bloomberg

_______________________________________
*Business spojený s výrobou PC a tiskáren z původní společnosti převzala samostatná společnost HP Inc., která si vedle toho ponechala i firemní historii svého předchůdce zároveň s tickerem HP vedeným na newyorské burze.

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.