Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Herní společnost Krafton zvažuje veřejnou nabídku akcií

24.09.2020 | 11:07 0 Komentářů

Jihokorejská herní společnost Krafton by se mohla od příštího roku obchodovat na burze. Mateřská společnost Tencent očekává tržní ocenění společnosti ve výši 26 mld. USD.

 

Jihokorejská herní společnost Krafton, která uvedla světoznámou mobilní hru PlayerUnknown’s Battleground (PUBG) hledá vhodné upisovatele pro první veřejnou nabídku svých akcií, která by podle odhadů mateřské společnosti Tencent měla odpovídat celkovému ocenění 26 mld. USD. Akcie by se měly začít obchodovat příští rok na Jihokorejské burze.

Dosažení této předpokládané kapitalizace by z Kraftonu učinilo jednu z největších jihokorejských společností. Zároveň by se podle agentury Bloomberg jednalo o jednu z nejpřitažlivějších veřejných nabídek v Jižní Koreji za řadu let. Poslední významné IPO měla společnost Kakao Games Corp., která za první dva dny obchodování více než ztrojnásobila svou tržní hodnotu.

Výnosy společnosti se za druhé čtvrtletí zdvojnásobily na 379,1 mld. jihokorejských wonů (322,9 mil USD.) a provozní zisk společnosti se zpětinásobil na 161, mld. wonů (137,4 mil. USD).

Matthew Kanterman, analytik společnosti Bloomberg uvedl, že současná doba je příznivá pro veřejné nabídky herních společností, když karanténní opatření a sociální distancování zvyšuje poptávku po produktech herního průmyslu.

 

Zdroj: Bloomberg, Krafton

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.