Sobota 16. ledna. Svátek má Ctirad.

Hedgeové fondy v posledním týdnu nakupovaly ropu ve vysokých objemech

23.07.2019 | 12:04 0 Komentářů

Manažeři hedgeových fondů se snaží reflektovat zhoršující se fundament a nakupují ropu ve zvýšených objemech. Eskalující napětí mezi Íránem a Spojenými státy a jeho spojenci na Blízkém východě posiluje hrozbu narušení dodávek ropy a rozhodnutí ke zvýšeným nákupům přidává také očekávání snižování úrokových sazeb ze strany americké centrální banky, která se bude zřejmě snažit udržet americkou ekonomiku na expanzivní vlně. Snížení úrokových sazeb by mělo oslabit dolar vůči měnám zemí importující ropu jako je například Indie a Čína, což by mohlo povzbudit tamější spotřebu a posílit dolarovou cenu ropy.

 

Manažéři hedgeových fondů v posledním týdnu nakoupili ropu v největší míře za téměř poslední rok. K těmto krokům je vedlo zejména rostoucí napětí na Blízkém východě a naděje ke snižování úrokových sazeb v USA.

Hedgeové fondy a další správci kapitálu nakoupili šest nejdůležitějších futures a opcí na ropu v hodnotě ve výši 84 milionů barelů, což představuje největší nárůst od srpna roku 2018. K největším nákupu docházelo u ropy Brent crude (+36 mil. barelů), NYMEX a ICE West Teas Intermediate ve výši 29 mil. barelů.

Portfolio manažeři nakoupili 125 mil. barelů ropy a pohonných hmot během posledních čtyř týdnů po tom, co prodali 389 mil. barelů během předcházejících osm týdnů.

Long-short ration hedgeových fondů ohledně ropy je momentálně na úrovni 4,5:1.

Zdroj: CNBC

 

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.