Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

HDP v USA revidováno nahoru

Růst ekonomiky USA za třetí čtvrtletí byl revidován na 2,1 % z původního odhadu 1,9 %. Potěšilo i zveřejnění výsledku nových objednávek zboží dlouhodobé spotřeby za říjen, které přidaly 0,6 % m/m a také zlepšení Chicagského indexu PMI. Akciové trhy zamířily do plusu. Dolar po zveřejnění příznivých dat posiloval mírně pod hladinu 1,1 USD/EUR a vůči koruně se dostal mírně nad hladinu 23,20 CZK/USD.

Guvernér ČNB Jiří Rusnok dnes na konferenci k pojistnému trhu uvedl, že v současnosti nevidí důvod ke změně úrokových sazeb.Současně se prý nebrání debatě o případných úpravách v nastavení měnové politiky. Debata na zasedání bankovní rady 18. prosince bude podle něj podobná té na počátku listopadu. My od prosincového zasedání ČNB i nadále změnu nastavení úrokových sazeb nečekáme. Na regionálních trzích k významnějším pohybům nedošlo a koruna zůstala lehce nad úrovní 25,50 CZK/EUR.

Zítřejší kalendář nabídne vývoj inflace v Německu a indikátory ekonomické důvěry v eurozóně. Od té se za listopad čeká zlepšení.

Michal Brožka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.