Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Harley-Davidson s neuspokojivými výsledky

19.04.2011 | 13:45 0 Komentářů

Společnost Harley-Davidson dnes zveřejnila výsledky za první kvartál letošního roku.

Čistý zisk na akcii 0,510 USD sice zaostal za tržním konsensem 0,548 USD, znamenal však více než 75 % nárůst oproti prvnímu kvartálu minulého roku. Prodeje 1,063 mld. USD překonaly tržní konsensus 1,046 mld. USD. Meziročně sice znamenaly skoro 12 % pokles, oproti poslednímu kvartálu minulého roku, který má Harley-Davidson tradičně slabší, však tržby vzrostly o 16 %. Čistý zisk 119,26 ml. USD také zaostal za odhadem analytiků, o 1,6 %, nicméně meziročně znamenal nárůst o 73 %.
Výkazům společnosti pomohl globální růst prodejů motocyklů, především pak v Evropě, mírným zklamáním mohly být prodeje v USA, které se podle CEO společnosti Keitha Wandella stále potýká s makroekonomickými problémy. Dobré výsledky pak vykázala především divize HDFS, která se zabývá finančními službami. Společnost prochází dlouhodobější restrukturalizací, po jejím skončení v příštím roce by měla mít flexibilnější a elegantnější operační strukturu, která by měla podpořit firemní úspory.
Společnost Harley-Davidson byla plně zasažená finanční krizí, a ačkoli se hodnota akcie zvedla ode dna pod 10 USD za akcii, které našla na jaře roku 2009 a kam spadla z hodnoty 70 USD na akcii počátkem roku 2007, makroekonomická situace ve světě stále ještě nedovolila, aby se prodeje motocyklů vrátily na své předkrizové hodnoty.
Z analytických domů pokrývajících tuto akcii 8 doporučuje

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.