Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Guvernér ČNB J. Rusnok říká, že šance na prosincové zvýšení sazeb je 50/50

20.11.2017 | 13:15 0 Komentářů

Jiří Rusnok to dnes řekl agentuře Reuters na konferenci ve Vídni. Podle guvernéra není zásadní rozdíl mezi dalším zvýšením sazeb v prosinci a v únoru.

Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok dnes na konferenci ve Vídni hovořil o dalším vývoji měnové politiky. Rusnok řekl, že šance na další zvýšení úrokových sazeb v prosinci je 50/50. Guvernér přidal, že pokud by došlo k dalšímu zvýšení sazeb, mohla by se 2T repo opět zvýšit o 25 bazických bodů, tedy na 0,75 %. Sám Rusnok přitom podle svých slov nevidí příliš velký rozdíl mezi zvýšením sazeb v prosinci a v únoru, kdy bude projednávána kvartální makroprognóza. Technicky vzato, ano, mírně se přehříváme, ale jak vidíte na druhé straně v zásadě nevidíme žádné nafukukování bublin nebo jiné druhy nerovnováh v indikátorech, takže v tomto ohledu rozhodně nejsme v naléhavé situaci, upřesnil dnes ve Vídni Rusnok pro agenturu Reuters.

Většina analytiků domácích institucí očekává, že ČNB s dalším zvýšením sazeb počká až na únor. Viceguvernér ČNB Mojmír Hampl přitom minulý týden naznačil, že on sám s největší pravděpodobností zvedne v prosinci ruku pro zvýšení sazeb.

Nejbližší zasedání bankovní rady je naplánováno na 21. prosince.

Koruna je na páru s eurem na 25,56 EUR/CZK.

 

Zdroj: Reuters

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.