Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Graf dne: Zemní plyn roste šestý týden v řadě

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Očekávání podprůměrných teplot na středozápadě a východním pobřeží USA tlačí cenu zemního plynu vzhůru. Futures kontrakt plynu s expirací v lednu, který se obchoduje na burze NYMEX (New York Mercantile Exchange), vzrostl na šestiměsíční maxima. Aktuální cena kontraktu je v úrovni 4,248 USD/mmBtu . Národní meteorologické centrum (The National Weather Service’s Climate Prediction Center) odhaduje, že chladné počasí v tomto týdnu zvýší poptávku po vytápění plynem v hlavních oblastech přibližně o 38 procent proti stejnému období vloni.

Graf č.1: Celková spotřeba zemního plynu v USA v milionech kubických stop za den (Zdroj: Bloomberg)

Graf č.2: Týdenní cena futures kontraktu na zemní plyn neočištěná od efektu rolování (Zdroj: Colosseum, a.s.)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.