Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Graf dne: Smíšená data pomáhají dolaru

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Po pěti měsících růstu v řadě index spotřebitelských cen (CPI) v USA za měsíc říjen poklesl o 0,1 procenta. Naproti tomu maloobchodní prodeje v říjnu vzrostly o 0,4 procenta na 428,1 miliardy dolarů oproti 426,4 miliardy v září. Růst předčil odhad analytiků, který byl v úrovni růstu o 0,1 procenta.
Objem prodeje existujících domů za říjen činil 5,12 milionu. Ze srpnových 5,29 milionů se tak prodeje snížily o více než 3 procenta a dostaly se tak na nejnižší hodnotu od července.
V návaznosti na uvedená data americký dolar reaguje silným posilováním proti euru.
Graf č. 1 Prodeje existujících domů v USA v milionech kusů (Zdroj: Bloomberg)
and#160;
Graf č.2 Minutová cena kurzu EURUSD (Zdroj: Colosseum MT4)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.