Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Graf dne: Negativní německá data posílila euro

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Euro reagovalo posílením proti dolaru i přes negativní data z německé ekonomiky. Počet nezaměstnaných v měsíci říjnu v Německu vzrostl o 10 tisíc. Analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali nárůst pouze o 3 tisíce nových nepracujících. Počet nezaměstnaných tak roste již čtvrtý měsíc v řadě.
Množství peněz v oběhu německé ekonomiky za měsíc říjen vzrostlo méně než se čekalo a to o 1,4 procenta. Nepřekonal se tak dvouprocentní nárůst ze září. Aktuálně se kurs EURUSD vrací ve směru nepříznivého fundamentu.

Graf č.1: Změna počtu nezaměstnaných v Německu v tisících (Zdroj: Bloomberg)

Graf č.2: Kurs EURUSD na pětiminutovém grafu (Zdroj Colosseum MT4)

and#160;
NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.