Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Graf dne: Kanadský dolar rychle oslabuje

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Obchodní bilance Kanady, tedy rozdíl mezi hodnotou dováženého a vyváženého zboží, zůstává již 23. měsíc v záporu a její deficit za měsíc prosinec činí 0,9 miliardy kanadských dolarů. Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali deficit na úrovni 0,2 miliardy. Z celkového exportu Kanady míří 65 procent do USA. Obchodní bilance Spojených států také zůstává deficitní a to na úrovni 34,3 miliardy amerických dolarů. Údaje jsou ovšem lepší než očekávané, a proto americký dolar proti kanadskému rychle posílil. Další vlnu rychlého oslabení kanadského dolaru následně způsobil špatný výsledek indexu nákupních manažerů Ivey PMI. Ten se propadl za měsíc prosinec pod důležitou hranici 50 bodů a dosáhl úrovně 46,3 bodů. Zhodnocení amerického dolaru proti kanadskému tak za dnešní den činí již 0,9 procenta.
Graf č.1: Obchodní bilance Kanady v miliardách kanadských dolarů (Zdroj: Bloomberg)and#160;

Graf č. 2: Pětiminutový graf kurzu USDCAD (Zdroj: Colosseum MT4)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.