Pátek 05. března. Svátek má Kazimír.

Graf dne: Inflace v USA nadále zrychluje

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Index spotřebitelských cen (CPI) vzrostl ve Spojených státech na patnáctiměsíční maximum. Růst za květen dosáhl 0,4 procenta a proti dubnu se tak jeho tempo zrychlilo o 0,1 procentního bodu. Výsledek překonal konsenzus analytiků oslovených agenturou Bloomberg, který byl ve výši 0,3 procenta. Mírné zklamání přinesla data ze stavebního sektoru. Anualizovaný počet nových stavebních povolení v USA činil v květnu 990 000. Proti dubnovému počtu jich bylo méně o 70 000. Přesto však investoři situaci vnímají pozitivně a americký dolar rychle posílil proti euru.
Graf č.1: Procentuální změna indexu spotřebitelských cen mimo sektor potravin a energií (Core CPI) (Zdroj: Bloomberg)
and#160;
Graf č.2: Pětiminutový graf kurzu EURUSD (Zdroj: Colosseum MT4)

and#160;and#160;
NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.