Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

Graf dne: Euro prudce oslabilo

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Euro rychle oslabilo proti americkému dolaru. Stalo se tak poté, co společnost ADP Inc. vydala údaje o změně nových pracovních míst v americké ekonomice vyjma sektoru zemědělství. Počet nových míst za prosinec vzrostl o 238 tisíc a překonal tak růst z listopadu, kdy ekonomika přidala 229 nových pracovních míst. Zároveň se jedná o nejvyšší přírůstek za posledních 12 měsíců a statistika se drží již 46. měsíc v kladných hodnotách.
Po prvotním poklesu se cena měnového páru EURUSD vrací zpět vzhůru.

Graf č.1. Změna počtu nových pracovních míst v USA v tisících (Zdroj: ADP, Bloomberg)

Graf č.2: Minutový graf ceny EURUSD (Zdroj: Colosseum MT4)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.