Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Graf dne: Euro hledá směr

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

I přes pozitivní evropská data euro proti dolaru reaguje zvýšenou volatilitou bez jasného směru. Spotřebitelský cenový index (CPI) členských států Evropské unie vzrostl za listopad o 0,9 procenta a překonal tak říjnový růst, který činil 0,7 procenta. Nicméně z dlouhodobého pohledu tempo růstu inflace se od konce roku 2011 snižuje.
Sazba nezaměstnanosti v eurozoně za listopad klesla o 0,1 procentního bodu oproti říjnu a činí 12,1 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg předpovídali stagnaci nezaměstnanosti na úrovni 12,2 procenta.

Graf č.1: Meziroční změna spotřebitelského cenového indexu členských států EU v procentech (Zdroj: Bloomberg)

Graf č.2: Pětiminutový graf kurzu EURUSD (Zdroj: Colosseum MT4)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.