Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Graf dne: Euro dnes patří mezi nejsilnější měny

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Během dnešního dopoledne nejprve pomohla posílit euro proti americkému dolaru pozitivní data z Evropy. Francouzský, německý i evropský index nákupních manažerů za leden překonaly prosincové hodnoty a dostaly se na 48,8, 56,3 a 53,9 bodu. Německý a evropský index se tak shodně drží již sedmý měsíc v řadě nad úrovní 50 bodů, která je považována za hranici růstu. V odpoledních hodinách pak euru pomohly horší data z USA. Index nákupních manažerů za leden klesl na 53,7 bodu z prosincových 54,4 bodu. Počet žádostí o podporu v nezaměstnaností za minulý týden mírně vzrostl na 326 tisíc oproti předešlým 325 tisícům. Propad dolaru nezastavily ani lepší prodeje existujících domů, které v prosinci dosáhly 4,87 milionu nemovitostí a překonaly tak listopadovou hodnotu 4,82 miliónu.
Euro proti americkému dolaru za dnešní den zhodnotilo téměř o jedno procento.

Graf č.1: Vývoj indexu nákupních manažerů v průmyslu (PMI) Francie, Německa a Eurozóny (Zdroj: Bloomberg)
and#160;
Graf č.2: Půlhodinový graf kurzu EURUSD (Zdroj: Colosseum MT4)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.