Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Graf dne: Důvěra na trhu s nemovitostmi v USA zůstává pozitivní

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Index NAHB sledovaný Národní asociací stavitelů domů v USA dosáhl hodnoty 54 bodů. Důvěra stavitelů na trhu novostaveb tak zůstává již šestý měsíc v řádě nad hodnotou 50. Tato skutečnost je povzbudivým znamením s ohledem na nevyřešené dluhy a federální rozpočtové problémy USA. Vzhledem k současným úrokovým sazbám a cenovým podmínkám spotřebitelé stále projevují zájem o koupi nových domů, ale kvůli nedořešeným otázkám rozpočtu, daní a vládních výdajů jsou při nákupech zatím opatrní. Mezitím stavitelé i nadále čelí rostoucím nákladům na výstavbu a nízkému ocenění nemovitostí.
Graf č.1: Index NAHB v bodech (Zdroj Bloomberg)

Graf č.2: Týdenní graf ceny futures kontraktu na stavební dříví neočištěné od efektu rolování (Zdroj Colosseum a.s.)

and#160;
NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.