Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Graf dne: Čínské zásoby bavlny nadále rostou

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Politiky naznačované omezení vládního programu čínských státních bavlněných rezerv zatím nenastalo. Čína i nadále pokračuje v programu navyšování svých zásob bavlny a to navzdory jeho nevydařenému záměru. Od roku 2011, kdy Čína spustila zmíněný plán, cena bavlny propadla ze svých maxim o 62 procent. Plán měl za cíl udržet její výsadbu pomocí stanovené minimální výkupní ceny od místních pěstitelů a tím zajistit dodávky suroviny textilním mlýnům. Podle některých odhadů čínské množství uskladněné bavlny tvoří polovinu celosvětových zásob. Podle amerického ministerstva zemědělství čínské zásoby k dnešnímu dni vzrostly na 58,311 milionů pytlů a překonaly tak maximum ze září, které bylo v úrovni 58,310 milionů tisícilibrových pytlů.
Graf č.1: Čínské zásoby bavlny v tisících pytlů (Zdroj: Bloomberg, USDA)

Graf č.2: Týdenní graf ceny futures kontraktu na bavlnu neočištěný od efektu rolování (Zdroj: Colosseum, a.s.)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.