Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Googlu pomohla zvýšená poptávka po reklamě na konci roku

23.01.2013 | 11:32 0 Komentářů

Akcie společnosti Google po výsledcích zamířily výš. Zisk za čtvrtý kvartál očištěný o některé položky vzrostl na 10,65 USD na akcii, když analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali 10,5 USD na akcii.

Celkový čistý zisk vzrostl o 6,7 % na 2,89 mld. USD (8,62 USD na akcii).
Jak se ukázalo, prodejci před Vánocemi značně navýšili výdaje na reklamu a bohatě inzerovali své zboží. Spotřebitelé v USA zvýšili v posledních dvou měsících roku své výdaje za nákupy přes internet o 14 %. Celkový počet prokliků na reklamy se zvýšil o 24 %. Náklady na jeden proklik se o 6 % snížily.
Tržby (bez zahrnutí prodejů partnerů) vzrostly o 39 % na 12,2 mld. USD, když se čekalo 12,4 mld. USD. Prodeje bez zahrnutí jednotky set-top boxů společnosti Motorola, na jejímž prodeji se společnost domluvila minulý měsíc vzrostly o 36 % na 14,4 mld. USD.
Mezinárodní trhy reprezentují 54 % prodejů, což je o 1 procentní bod více oproti předchozímu roku a třetímu kvartálu. Podle slov obchodního ředitele (Nikesh Arora) těžil Google hlavně ze severoevropských trhů.
Google koupil v loňském roce společnost Motorola Mobility Holdings za 12,4 mld. USD. V srpnu oznámil, že propustí 4 tisíce jejích zaměstnanců. Po úpravách se Motorola může zaměřovat na výrobu telefonů s využitím operačního systému Android, který je produktem Googlu. Stále má však Motorola čistou provozní ztrátu 353 mil. USD.

Akcie (GOOG) posílily po oznámení výsledků o 5 % na 738 USD.

Zdroj: Bloomberg

Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.