Úterý 18. června. Svátek má Milan.

Google zveřejnil informaci, že z jeho sociální sítě mohla unikat soukromá data uživatelů, uzavírá ji

09.10.2018 | 11:26 0 Komentářů

Zástupci společnosti Google uveřejnili oficiální informaci o tom, že v březnu tohoto roku byla objevena mezera v ochraně soukromých dat na sociální síti Google+ a plánuje ji ukončit. Údajně neoprávněný přístup k datům byl umožněn 438 zařízením od roku 2015 do letošního března, předpokládá se však, že k jejich zneužití nedošlo. V současné chvíli akcie Alphabetu (GOOGL), mateřské společnosti Google, ztrácejí 1 % v předobchodní fázi.

G_plus

Sociální síť Google+ bude v příštích měsících ukončena z důvodu nízkého
užívání a ohrožení bezpečnosti uživatelských dat.
Zdroj: Wikimedia Commons

 

Zástupci společnosti Google uveřejnili oficiální informaci o tom, že v březnu tohoto roku byla objevena mezera v ochraně soukromých dat na sociální síti Google+. Jako první však přišel s touto informací The Wall Street Journal, který zjišťoval konkrétní důvody ukončení činnosti sociální sítě, která začala fungovat v roce 2011 a často byla označována za neúspěch. Údajně neoprávněný přístup k datům byl umožněn 438 zařízením od roku 2015 do letošního března, kdy jej správci odhalili a znemožnili. Vedení společnosti nedokáže posoudit, zda došlo k objevení této bezpečnostní skuliny třetí stranou, předpokládá však, že ke zneužití nedošlo.

Google tak více jak 7 měsíců tajil před veřejností toto teoretické ohrožení soukromých informací. Podle vyjádření zástupců společnosti to bylo především z důvodu vyhnutí se zájmu regulatorních úřadů a snaze nepoškodit dobrou reputaci značky.

Tím, že byl problém údajně vyřešen již na začátku března, tak by se společnost měla vyhnout vysokým pokutám ze strany Evropské unie, jejíž opatření na ochranu osobních údajů, GDPR, vešlo v platnost později.

Google by již dnes měl více chránit veškerá jemu svěřená data a informace uživatelů a dle slov jeho zástupců byly již učiněny kroky, které znemožňují webovým developerům přístup k určitým typům informací.

V současné chvíli akcie Alphabetu (GOOGL), mateřské společnosti Google, ztrácejí 1 % v předobchodní fázi.

 

Alphabet Inc (GOOGL) včera uzavřel s -1 % na 1155,92 USD
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 801,6 P/E 29,7
Vývoj za letošní rok (%) +9,7 Očekávané P/E 22,7
52týdenní minimum (USD) 977,1 Prům. cílová cena (USD) 1386
52týdenní maximum (USD) 1291,44 Dividendový výnos (%)

 

Zdroje: Bloomberg, Financial Times, The Wall Street Journal

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.