Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Google podle Bloombergu pravděpodobně dostane od Evropské komise pokutu ve výši až 5 mld. dolarů

18.07.2018 | 11:56 0 Komentářů

Google podle zdrojů agentury Bloomberg pravděpodobně dostane od Evropské komise rekordní pokutu ve výši až 5 mld. dolarů. Důvodem má být zneužívaní dominantního postavení operačního systému Android pro mobliní zařízení. Jednalo by se již o druhou vysokou pokutu od Evropské komise v rámci jednoho roku.

Podle Bloombergu hrozí rekordní pokuta

Americký internetový gigant Google pravděpodobně dostane od Evropské komise rekordní pokutu ve výši až pěti miliard amerických dolarů. Důvodem by mělo být zneužívání dominantního postavení operačního systému Android. Dnes tuto informaci přinesla informační agentura Bloomberg.

Na dnešek je od 13h naplánovaná tisková konference komisařky pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerové. Evropská komise explicitně neuvedla, čeho se konference bude týkat, podle zahraničních médií však lze očekávat, že půjde o výše zmiňovaný případ. 

Jednalo by se o druhou vysokou pokutu od léta 2017

Dceřiná společnost Alphabetu Google již dostal od Evropské komise pokutu minulý rok, a to ve výši 2,4 miliardy dolarů. Tehdy byla společnost Evropskou komisí potrestána za zneužití dominantního postavení na trhu při praktikách s výsledky vyhledávání.

Akcie společnosti Alphabet dnes v předobchodní fázi oslabují o 0,48 %.

 

Zdroj: The Financial Times, Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.