Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Google mění nastavení politické reklamy

21.11.2019 | 11:21 0 Komentářů

Americký technologický gigant Google mění svojí reklamní politiku a nově již nebude umožňovat zaměřování reklamy s politickou tématikou dle předpokládaných preferencí uživatele.

Google mění svoji reklamní politiku, která vstoupí v platnost již příští týden v Británii, kde se budou v prosinci konat předčasné parlamentní volby. Google nově znemožní inzerentům zaměřovat politickou reklamu na konkrétní uživatele na základě jejich předpokládaných politických preferencí. Zůstává možnost zaměření reklamy na základě věku, pohlaví či bydliště uživatel. V Evropské unii v platnost vstoupí do konce letošního roku a v ostatních zemích začátkem ledna.

Firma mimo jiné oznámila, že se chystá ověřovat fakta v politických reklamách. Facebook se naproti tomu vyjádřil, že pravdivost uváděných informací ověřovat nehodlá.

Google k věci dodal, že se v omezování reklamy chystá postupovat velmi obezřetně a zakročit jen v případě nejočividnějších dezinformací. „Vzhledem k obavám a diskuzím kolem politické reklamy a důležitosti důvěry v demokratický proces chceme zlepšit důvěru voličů v politické inzeráty, které mohou vidět na našich platformách,“ uvedl Google. Příjmy Googlu z inzerce politické reklamy se jen malou měrou podílí na celkových příjmech společnosti, jež v minulém roce dosáhly přibližné výše 116 miliard dolarů.

Zdroj: Bloomberg, BBC, AP

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.