Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Google je vyšetřován kvůli projektu Nightingale, na kterém spolupracuje s Ascension

13.11.2019 | 09:50 0 Komentářů

V rámci tzv. projektu Nightingale se technologický gigant v minulosti dohodnul se společností Ascension na analýze a přesunu do cloudového prostředí dat o zdraví zhruba 50 mil. Američanů, kteří využívají služeb jednoho z největších poskytovatelů zdravotních a doprovodných služeb v USA. Federální úřady chtějí prošetřit, zda nebyla porušena práva občanů na ochranu osobních údajů.

Americké ministerstvo zdravotnictví a sociální péče včera otevřelo vyšetřování ohledně aktivit Google ohledně uchování a analýze dat týkající se zdraví klientů Ascension. V rámci tzv. projektu Nightingale se technologický gigant v minulosti dohodnul se společností Ascension na analýze a přesunu do cloudového prostředí dat o zdraví zhruba 50 mil. Američanů, kteří využívají služeb jednoho z největších poskytovatelů zdravotních a doprovodných služeb v USA. Federální úřady chtějí prošetřit, zda nebyla porušena práva občanů na ochranu osobních údajů.

Obě společnosti po vydání prohlášení amerického ministerstva vydali vlastní prohlášení k věci, ve kterém se ohrazují proti porušování práv jejich uživatelů s tím, že k datům přistupují s největší možnou citlivostí s ohledem na jejich důvěrný charakter.

 

Zdroj: Wall Street Journal

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.