Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

GM sice snížila v návaznosti na stávku zaměstnanců výhled, akcie však rostou díky silným výsledkům

29.10.2019 | 15:58 0 Komentářů

Společnost General Motors sice snížila v návaznosti na stávku zaměstnanců výhled, akcie však rostou díky silným výsledkům za 3Q.

Zdroj: General Motors

Stávka a snížený výhled

Americká společnost General Motors (GM) oznámila v úterý spolu s kvartálním výsledky, že čtyřicetidenní stávka v největší americké výrobní hale bude firmu stát zhruba 3 miliardy dolarů a nutí ji tak ke snížení celoročního výhledu. Společnost nově projektuje zisk na akcii v očištěné formě mezi 4,50 dolarů až 4,80 dolarů. Předchozí výhled činil 6,50 dolarů až 7,00 dolarů.

Silná čísla za 3Q

Kvartální výsledky společnosti za třetí čtvrtletí však předčily očekávání analytiků, a to jak na úrovni tržeb, tak i ziskovosti. Automobilka vykázala v minulém kvartále zisk na akcii očištěný o jednorázové položky ve výši 1,72 dolarů (y/y – 8 %), konsensus analytiků přitom činil pouze 1,31 dolarů. Celkové tržby pak činily 35,5 miliard dolarů (y/y – 0,9 %), průměrné očekávání analytiků bylo posazeno na 33,8 miliard dolarů.

 

Pozn.: Krátké vide sumarizující výsledkový report GM; Zdroj: CNBC

 

Ve třetím čtvrtletí činil efekt stávky do provozního zisku Ebit na severoamerickém trhu 1 miliardu dolarů. Ebit na území Severní Ameriky za třetí kvartál v očištěném vyjádření činil 3 miliardy dolarů. V oblasti mezinárodních operací zaznamenala společnost na úrovni provozního zisku Ebit v očištěné formě ztrátu ve výši 100 milionů dolarů.

Kompletní výsledkový report je k dispozici zde.

Akcie GM rostou o 5,30 %. Analytici americké banky Morgan Stanley titulovaly výsledky za třetí čtvrtletí jakožto „extrémně silné“.

General Motors Co (GM)
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 55,1 P/E 6,2
Vývoj za letošní rok (%) +15,4 Očekávané P/E 6,8
52týdenní minimum (USD) 31,5 Prům. cílová cena (USD) 47,4
52týdenní maximum (USD) 41,9 Dividendový výnos (%) 3,9

 

Zdroj: The Financial Times; Bloomberg; GM

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.