Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

GE chce prodat významnou část nemovitostního portfolia

10.04.2015 | 10:13 0 Komentářů

Americký konglomerát General Electric údajně chystá odprodej významné části společností vlastněných nemovitostí. Zprávu přinesl deník The Wall Street Journal.

GE se údajně nachází v pokročilé fázi jednání s bankou Wells Fargo a private equity skupinou Blackstone Group, kteří by měli od GE nakoupit nemovitosti za celkem 26 mld. USD. Mělo by se jednat především o kancelářské prostory, obchodní centra a další komerční budovy umístěné v různých částech světa. GE Capital vlastní nemovitosti v celkové hodnotě 30 mld. USD.

Investice do nemovitostí nejsou hlavní činností společnosti GE, která je známá především díky vývoji a výrobě proudových motorů, turbín a přístrojů využívaných ve zdravotnictví. Pod Jeffem Immeltem (CEO) se společnost, ve snaze dosáhnout vyšších zisků, začala více orientovat právě na nemovitosti. Tato strategie dobře fungovala před rokem 2008, po příchodu krize a pádu cen nemovitostí však společnost zaznamenala výrazné ztráty, které ji nakonec přinutily požádat o státní pomoc. Plánovaná redukce nemovitostního portfolia by tedy měla společnost znovu více zaměřit na sektor průmyslu.

Zdroj: The Wall Street Journal, Bloomberg

Tomáš Spousta, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.