Neděle 19. září. Svátek má Zita.

FX Update30.05 – EUR v pátek spadlo ze svého vrcholu, ale během asijské seance našlo určitou půdu pod nohama

31.05.2010 | 11:00 0 Komentářů

Vzhledem ke svátkům ve VB a v USA bude dnešní obchodování pravděpodobně poklidné (boční pohyb)
Pátek byl pro většinu obchodníků technickým koncem měsíce. V USA je dnes svátek a zdálo se, že ve srovnání s tím, co jsme zažívali v průběhu měsíce, míříme k optimističtějšímu závěru. EUR vystoupalo až těsně nad 1,2454, ale poté mu došel dech a rychle se propadlo, když akciové trhy nedokázaly využít solidního základu ze čtvrtka a agentura Fitch snížila Španělsku úvěrový rating ze stupně AAA na AA+ (i když prozatím zachovala stabilní výhled), což zesílilo tlak na oslabování měny.
Údaje zveřejněné v USA byly smíšené. Osobní příjmy splnily očekávání, ale výdaje poklesly k nule. Hodnota Chicagského indexu nákupních manažerů byla nižší, než se předpokládalo, ale index spotřebitelské důvěry Univerzity Michigan byl revidován směrem nahoru, i když v širším kontextu byl povětšinou ignorován. Ještě předtím ve Švýcarsku zveřejněné předstihové ukazatele dosáhly nejvyšší úrovně od září 2006, solidních 2,19, což snad oslabí důvody SNB k intervenci.
Vzhledem ke svátkům ve VB a v USA a vzhledem k tomu, že dnešek je posledním dnem měsíce, očekávali obchodníci na asijských trzích poklidné obchodování. A opravdu k největší aktivitě docházelo na počátku obchodování, když EUR a GBP oslabily

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.