Středa 03. března. Svátek má Kamil.

FX Update: USD v reakci na snížení dluhového ratingu USA agenturou S&P otevřel níže, nalezl ovšem podporu

08.08.2011 | 10:21 0 Komentářů
Andrew Robinson

Víkendové snahy zemí G7, které se snažily připravit na reakci trhů na snížení ratingu amerického dluhu agenturou S&P, měly, jak se zdá, svůj účinek, protože asijské trhy otevřely relativně bez velkých emocí a USD sice zahajoval s propadem vůči všem ostatním měnám, ovšem tento propad nebyl nijak dramatický a USD index ztrácel oproti páteční uzávěrce maximálně pouhých 0,7 %.
Nechuť k riziku se podepsala hlavně na asijských akciích, a index Nikkei tak do oběda oslabil o 1,3 %, přičemž v celodenním srovnání ztratil 2,18 %, index Hang Seng poklesl o více než 4,0 % a šanghajský kompozitní index v jednu chvíli ztrácel téměř 5 %. Agentura S&P oznámila, že snížení uvěrového ratingu USA nebude mít žádný bezprostřední dopad na rating zemí asijsko-pacifického regionu, i když nepříznivý dopad tohoto kroku na rozvinuté finanční trhy by mohl změnit situaci zemí, jejichž externí pozice je slabší (potřebují financování z externích zdrojů), a které by se tak případně mohly dostat pod tlak.

Během tohoto volatilního a nejistého vstupu do nového týdne byla ekonomická data samozřejmě odsunuta na vedlejší kolej a trhy datový kalendář prakticky zející prázdnotou zcela ignorovaly. Za zmínku stojí australské pracovní inzeráty ANZ, které v červenci zaznamenaly výrazný meziměsíční propad o 0,7 %, který následoval po červnovém 3,8% nárůstu, což naznačuje, že čtvrteční zpráva o výši nezaměstnanosti bude uvítána se slabším sentimentem.
Po zbytek dne bude z hlediska zveřejňovaných údajů klid (ovšem v jiných ohledech ne!), přičemž evropská obchodní seance zahájí švýcarskou mírou nezaměstnanosti, norským růstem úvěrů a spotřebitelskou důvěrou Sentix v eurozóně. Během americké seance se sice žádná zveřejňovaná data nečekají, na naléhavosti však nabývá zítřejší zasedání FOMC

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.