Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

FX Update: Rozhodující momenty pro CHF; zraky se upírají na zasedání SNB

17.08.2011 | 11:35 0 Komentářů
,17. srpna 2011
Společná tisková konference Angely Merkelové a Nicolase Sarkozyho představila spoustu návrhů na budoucnost společných vazeb, nicméně ohledně dluhové hrozby v EU, Evropského fondu finanční stability ani společných eurobondů nepřinesla nic nového. Nejvýznamnější předložený návrh se týkal jednotného zdanění finančních transakcí, který se u zástupců finančního sektoru s příliš vlídným přijetím nesetkal. Malomyslnost a absence jakékoli konkrétní akce pak udaly tón zahájení asijské seance, která se nesla v duchu obecné nechuti k riziku. Pár EURUSD předvedl hon na stop-lossy až k úrovni 1,4350, která nicméně odolala, a po zbytek seance se pár obchodoval v rozmezí 1,4350-1,44.

Pokud jde o makrodata, Austrálie zaznamenala za druhé čtvrtletí mírný nárůst mezd, čtvrtletně o 0,9 % oproti +0,8 % v předchozím čtvrtletí, což v zásadě odpovídá očekávání. Předstihové indikátory vykázaly nepatrný meziměsíční vzestup, nicméně v meziročním srovnání šlo o nejnižší tempo růstu od srpna 2009 (1,6 %), což potvrdilo správnost stávajícího postoje RBA k úrokovým sazbám.

Viceprezident USA Joe Biden dnes zahájil pětidenní návštěvu Číny, přičemž se objevují spekulace, že by jeho cesta mohla přispět ke vstřícnějšímu postoji čínské vlády k revalvaci jüanu. Zatím tomu nic nenasvědčuje, dnešní kurz USDCNY se usadil výše než včera, nicméně je to jistě téma, které si v několika nadcházejících dnech zaslouží pravidelnou pozornost. Přední čínský list People

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.