Sobota 10. dubna. Svátek má Darja.

FX Update: HDP Austrálie za 1. čtvrtletí mírně zklamalo, AUD přesto posiluje

01.06.2011 | 12:59 0 Komentářů

Během asijské seance se všechny zraky upíraly na HDP Austrálie za 1. čtvrtletí. Špatné číslo se očekávalo a po včerejším zklamání ohledně stavu běžného účtu platební bilance šly odhady ještě více dolů. V mezičtvrtletním vyjádření činil pokles -1,2 % a dokonce mírně překonal odhadovaných -1,1 %, což je sice nejhorší čtvrtletní výsledek za 20 let, ale stále lepší než propad z -1,5 % na -2,0 %, o němž se diskutovalo těsně před zveřejněním. Velký dopad měly pochopitelně živelné pohromy a nízké číslo by se na tyto faktory dalo jednoduše svést, jenže právě v tom spočívá riziko, že si nepovšimneme nebezpečnějšího trendu, který se v těchto datech ukrývá. AUD tuto variantu ochotně ignoroval a obchodoval na burze po zveřejnění o 50 bodů výše.

Řecký list Ekathimerni otiskl článek, že přítomní představitelé EU, ECB a MMF úspěšně dojednávají detaily záchranného balíčku a je možné, že dosáhnou finální podoby fiskálního plánu a programu privatizace již dnes večer nebo ve čtvrtek ráno. Tato zpráva postrčila EUR při otevření asijských trhů o 40 bodů na téměř 1,4440 s následnou konsolidací v rozpětí 20 bodů.

Na počátku nového měsíce je kalendář jako obvykle nabitý údaji o PMI. Ty zatím naznačují, že sektor celosvětově zpomaluje

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.