Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Futures v pátek před trhem práce a v návaznosti na nejistotu ohledně dalších cel mírně v záporu

07.09.2018 | 14:26 0 Komentářů

Dnes v půl třetí budou bedlivě sledována data z trhu práce. Investoři jsou navíc nadále v očekávání vývoje obchodních vztahů USA a Číny. Futures v USA mírně v záporu.

Futures kontrakty na hlavní americké indexy indikují v zámoří open v červených barvách, když investoři nadále bedlivě sledují vývoj obchodních vztahů mezi Spojenými státy a Čínou. Asijské indexy tak, stejně jako ve čtvrtek, i v závěru týdne klesaly. Zejména v Číně panují obavy z dalščího uvalení tarifních cel na čínské importy v objemu zhruba 200 miliard dolarů, které Donald Trump již v minulosti avizoval. V USA se kromě vývoje americko – čínských obchodních vztahů dnes budou také sledovat data z tamního trhu práce, která by měla opět mnohé napovědět o možné budoucí trajektorii úrokových sazeb americké centrální banky. Vývoj trhu práce je stežejní indikátor dynamiky inflace a tím pádem je bedlivě sledovaný Fedem i celým finančním světem. Dolar je dnes před payrolls na páru s eurem na 1,165 EUR/USD, zatímco výnosy amerických bondů mírně klesají.

Dnešní data z trhu práce budou sledována také kvůli včerejším výrokům prezidenta newyorského Fedu J. Williamse. Ten řekl, že stále slabší dynamika inflace i přes robustní data z trhu práce je pro měnově – politické autority v USA určitou záhadou.

Futures kontrakt na všechny tři nejsledovanější americké indexy se obchoduje v záporu zhruba kolem -0,20 %.

 

Dow Jones futures (ZDJU8, YMU8) -0,18 % na 25978 b.
S&P 500 futures (ZSPU8, ESU8) -0,14 % na 2875 b.
Nasdaq 100 futures (ZNDU8, NQU8) -0,2 % na 7442,75 b.

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.