Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Futures dosáhly horního limitu

13.03.2020 | 12:57 0 Komentářů

Sentiment na akciovém trhu ve Spojených státech se alespoň nyní razantně zlepšil a futures na americké akciové indexy tak indikují kladný open.

Futures na americké akciové indexy opět dosáhly limitního rozsahu pohybu. Nicméně tentokrát se po včerejším dramatickém dni futures zastavily u horní hranice a vyčkávají na zvon, který otevře brány Wall Streetu.

Futures indexu S&P 500 se pohnuly na horu o 5 % a dál již nemůžou. Limitní úrovně slouží jako strop or nákup, dokud nezačnou běžné hodiny obchodování a mají zajistit jeho řádný průběh. Futures na Dow Industrial Average se pohnuly nahoru o více než 1 000 bodů a na Nasdaq o 100.

Akcie Apple v předobchodní fázi posilují o 5 % po tom, co Wells Fargo zvýšilo své doporučení na nadvážit z předchozího equal-weight (to znamená, že by akcie měla mít stejné zastoupení v portfoliu jako v inexu).

Zároveň pozitivnímu sentimentu na trhu pomohla mluvčí Bílého domu Nancy Peloci která uvedla, že zákonodárci a Donald Trump jsou blízko dohodě, která by měla výrazně pomoci v boji proti koronaviru.

Ještě v dřívějším hodinách v poobchodní fázi indikovaly futures na Dow Jones otevření o 700 bodů níže.

Zdroj: CNBC

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.