Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

FUS500 a FOIL hledají dno

20.12.2018 | 09:45 0 Komentářů

Index FUS500 po včerejším komentáři FOMC a FEDu hledá nové dno. Většina obchodníků očekávala záchranu a nastolení opětovného růstového trendu, FUS500 namísto toho zamířil dolů.

Po včerejším oznámení prorazil index důležitou support úroveň a zastavil se na slabším levelu podpory. Jestliže index zavře pod vyznačenou oblastí (červenou), nebude to mít zpět do dlouhodobého růstu lehké. Již nyní lze na trhu hledat klesající trendové linie, které budou v dalších dnech či týdnech hrát důležitou roli.

FUS500 týdenní graf

 

Na ropě (WTI) dochází k dalším výprodejům a trh má namířeno k otestování důležité oblasti podpory okolo ceny 40 USD za barel. Na denním grafu si lze všimnout příkladné trojúhelníkové formace, která po předchozím propadu ceny predikovala další pokles. Pokles ceny se potvrdil a další psychologickou hranicí bude pro ropu cena 45 USD za barel a není nereálné, abychom se podívali i na cenu 40 USD.

FOIL týdenní graf

Cena ropy úzce souvisí s vývojem amerického indexu FUS500. Pokles ceny ropy neovlivňuje pouze aktuální převis nabídky nad poptávkou, ale také strach z možného ekonomického útlumu největších ekonomik světa.

 

Autor: Petr Plecháč, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.