Úterý 19. října. Svátek má Michaela.

Freshworks a Toast během IPO převýšily indikovaná pásma, dnes vstoupí na burzu

22.09.2021 | 14:05 0 Komentářů

Dnes se na amerických burzách začnou obchodovat akcie společností Freshworks a Toast. Obě firmy včera realizovaly úpis akcií, při němž upisovací cena převýšila indikovaná pásma.

IPO Freshworks

Společnost Freshworks na svém včerejším IPO upsala investorům přes 28,5 mil. kusů akcií za cenu 36 USD, překonala tak indikované pásmo mezi 32 až 34 USD. Na základě této ceny činí tržní kapitalizace Freshworks 10 mld. USD.

Freshworks poskytuje malým a středně velkým společnostem software k podpoře zákazníků skrz email, telefon, internetové stránky a sociální sítě. Společnost nabízí software jak pro zákaznickou podporu (kromě přímé podpory zákazníků také podpora prodeje a marketingu) tak pro zaměstnance (správa IT, HR služby). Své služby poskytuje globálně.

V minulém roce dokázala společnost zvednout své tržby o 40 % v souvislosti s přesunem podnikání do digitální sféry.

IPO zaštítily bankovní domy Morgan Stanley, JPMorgan a Bank of America. Akcie pod tickerem FRSH se začnou dnes obchodovat na NASDAQ.

IPO Toast

Úpis akcií realizovala také společnost Toast, při indikovaném pásmu 34 až 36 USD upsala investorům 21,7 mil. akcií za cenu 40 USD. Při této ceně za akcii tak činí tržní kapitalizace Toast 20 mld. USD.

Toast provozuje v globálním měřítku cloudový software pro restaurace. Účelem softwaru je pomoci restauracím ve zdokonalení jejich provozu, navýšením prodejů a vylepšením lepšího zákaznického zážitku.

Společnost byla založena v roce 2011, ke 30. červnu letošního roku její online platformu používalo 48 tis. restaurací, v posledních 12 měsících na hrubých platbách zpracovala více než 38 mld. USD. Za posledních 6 měsíců Toast zdvojnásobil tržby, ale také meziroční ztrátu. Tržby činily 704 mil. USD, čistá ztráta 235 mil. USD.

IPO bylo vedeno bankami Morgan Stanley, Goldman Sachs a JPMorgan. Akcie pod tickerem TOST se začnou dnes obchodovat na NYSE.

 

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.