Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Frankfurtu se dnes nakonec podařilo vyšplhat do zelených čísel

05.11.2019 | 18:02 0 Komentářů

Index DAX dnes uzavírá obchodní seanci posílením o 0,09 % na 13 148,5 bodů.

Dnešní obchodní den přál akciím Wirecard (WDI), které dnešní obchodování ukončily posílením o 3,0 %. Platební společnost dnes zveřejnila informaci o tom, že souhlasila s nákupem pekingského konkurenta AllScore. Akvizicí by se tak měla Wirecard otevřít cesta k získání čínské licence pro processing plateb platebními kartami a mobilními transakcemi v zemi. Podle smlouvy se společnost zavazuje k nákupu 80 % akcií AllScore za 72,4 mil. EUR s možností využít call opci k nákupu zbylých aktiv po uplynutí doby dvou let za dodatečných 20,2 mil. EUR.

Dařilo se však i německým automobilkám: BMW a Continental (CON) dnes připsaly 1,7 %, resp. 2,1 %. Federální vláda prohlásila totiž, že hodlá navýšit svoji dosavadní podporu pro nákupy elektromobilů, zvýšení by podle jejích zástupců měly dojít peněžní incentivy kupujících až do roku 2025.

U BMW k růstu pravděpodobně přispěly projekce výsledků, které by měly vyjít již zítra. U automobilky se totiž předpokládá EBIT marže v rozmezí 6 – 8 % a potvrzení jejího dosavadního výhledu.

Výše se dnes pohybovaly i cenné papíry Fresenius Medical Care (FME), které končí seanci posílené o 1,5 %. FME tak drží již osmým dnem nastolenou růstovou trajektorii.

Do červených se podívala RWE, když skončila o 2,7 % níže. Na cestu do záporu společnost pravděpodobně poslala informace zveřejněná deníkem De Morgen, že nizozemské vláda, odmítá, že by společnost mohla exkluzivně přepravovat z holandské elektrárny v Maasbrachtu energii pomocí 13km vedení pod zemí do sousední Belgie.

Ztrátu zaznamenaly i akcie Vonovia, které ze své ceny odevzdaly 2,4 %. Dnes ráno realitní společnost vydala své hospodářské výsledky za 3QY19, podle kterých i přes rostoucí příjem z nájemného dosáhla na ztrátu 71,2 mil. EUR.

 

Index DAX +0,09 % na 13148,5 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Wirecard (WDI) +3,0 % RWE (RWE) -2,7 %
Continental (CON) +2,1 % Vonovia (VNA) -2,4 %
Infineon Technologies (IFX) +1,7 % MTU Aero Engines (MTX) -1,8 %
BMW (BMW) +1,7 % Adidas (ADS) -1,7 %
Fresenius Medical Care (FME) +1,5 % Deutsche Boerse (DB1) -1,5 %

 

Zdroj: Bloomberg

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.