Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Frankfurtské burze se v dnešní seanci nedařilo

27.02.2019 | 17:41 0 Komentářů

Nejlepší výsledek si s jasnou převahou odnáší z dnešní obchodní seance Bayer, který připsal 4,2 %. Naopak nejhůře si dnes vedla akcie Beiersdorfu, který nakonec přišel o 9,8 % na ceně své akcie. Obě firmy dnes reportovaly své hospodářské výsledky. Merck (-4,2 %) taktéž silně odepsal v návaznosti nanabídku odkupu Versum Materials za 5,9 mld. USD.

Frankfurtské burze se dnes nedařilo a poklesla o 0,48 % měřeno indexem DAX. Jediným rostoucím segmentem indexu byl dnes zdravotnický, veškeré ostatní končí s červenými v čele se spotřebním zbožím. Z dnešní seance vychází pouze hrstka akcií silnější a většina z nich naopak něco odepsala.

Nejlepší výsledek si s jasnou převahou odnáší z dnešní obchodní seance Bayer (BAYN), který připsal 4,2 %. Agrochemická a farmaceutická společnost dnes reportovala své hospodářské výsledky za poslední kvartál. Čísla investory potěšila, když nad očekáváním trhu skončily Tržby i EBITDA. Bayer taktéž potvrdil svůj výhled pro rok 2019. Nicméně ve finanční zprávě přiznal, že právní problémy v USA kvůli produktu Roundup čelí až 11 200 žalobám. Pro detailnější info, viz naše zpráva zde.

Posílená je po dnešním uzavření burzy taktéž Deutsche Bank (DBK), jejíž akcie přidala 2,0 % na ceně. Americký investor Cerberus, který je majoritním akcionářem jak v Deutsche Bank tak i v Commerzbank (CBK), by byl údajně otevřený pro případnou fúzi těchto německých bank a nestál by v jejich spojení.

Naopak nejhůře si dnes vedla akcie Beiersdorfu (BEI), který nakonec přišel o 9,8 % na ceně své akcie. Společnost dnes taktéž reportovala hospodářský výsledek za poslední období. Podařilo se jí navýšit meziročně tržby i EBIT. Čísla samotná však částečně ustoupila v pozadí, když trh především řešil, že výrobce krémů Nivea hodlá rozjet novou strategii C.A.R.E. +, která vyjde na 70 až 80 mil. EUR a zatíží EBIT marži s očekáváním o 14 – 14,5 %. Beiersdorf investici zdůvodňuje především snahou udržet svůj tržní podíl v segmentu spotřebního zboží, který se potýká s horšími časy. Kompletní zprávu naleznete zde.

I Merck (MRK) dnes ztratil, a to 4,2  %. Německá farmaceutická a chemická společnost dnes avizovala, že americké firmě Versum Materials nabídla za její odkup 5,9 mld. USD a přebila tak nabídku konkurenční Entegris činící 4,5 mld. USD. Nabídka v hodnotě 48 USD/akcii tak v sobě nese zhruba 52% prémii k ceně jedné akcie před vyhlášením prvotní nabídky konkurenční Entegris. Viz naše zpráva zde.

 

Index DAX -0,48 % na 11484,99 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Bayer (BAYN) +4,2 % Beiersdorf (BEI) -9,8 %
Deutsche Bank (DBK) +2,0 % Merck (MRK) -4,2 %
Volkswagen (VOW3) +0,4 % Lufthansa (LHA) -2,4 %
BMW (BMW) +0,3 % RWE (RWE) -2,4 %
Deutsche Post (DPW) +0,3 % Deutsche Boerse (DB1) -2,0 %

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.