Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Frankfurtská burza zakončuje týden červeným číslem

08.03.2019 | 17:37 0 Komentářů

Index DAX odepsal 0,46 % na 11 465,26 bodu.

Konec týdne německému akciovému trhu příliš nepřál, když index DAX dnešní seanci zakončil o 0,46 % níže oproti včerejšku. Ze segmentů trhu se dnes dařilo informačním technologiím a komunikacím, naopak nejvíce klesal segment se spotřebním zbožím.

Nejvíce dnes rostla akcie Wirecard AG (WDI), který si nakonec připsal 5,3 %. Markus Braun, CEO společnosti, se dnes nechal slyšet, že finanční společnost očekává finální report se závěry šetření singapurské kauzy již „v blízké budoucnosti“. Markus Braun tak věří, že již brzy se trh zaměří pouze na výkonnost společnosti a údajná kauza již více nebude strašit investory.

Výrazně rostl například i Merck (MRK), který tak končí seanci o 2,0 % silnější. Podle analytiků z Norddeutsche Landesbank se pozitivní výhled společnosti pro tento rok zdá opravdu být nenadhodnocený a tržby v organickém segmentu opravdu slibné.

Naopak dnešek nepřál akciím společnosti ThyssenKrupp (TKA), který tak ztratil 2,6 %. Podle informací osob znalých případu se údajně zdá nepravděpodobné, že by ThyssenKrupp a Tata Steel udělaly rozsáhlé ústupky Evropské komisi, aby jim bylo schváleno sloučení evropských jednotek.

Silný pokles byl dnes viditelný i u Adidas (ADS), odepsal totiž 2,3 %. D1 Capital Partners LP dnes oznámil, že drží u společnosti krátkou pozici s 1 mil. akcií, což odpovídá zhruba 0,5 % všech vydaných.

Ke konci obchodní seance přišla zpráva od týdeníku Der Spiegel o tom, že Evropská Komise hodlá uvalit pokuty v hodnotě 1mld. EUR německým automobilkám. Údajně se totiž měly dopustit koluze při snižování efektivnosti systému pro filtraci výfukových plynů. Viz zde. Například akcie Volkswagenu (VOW3) dnes ztratila 1,9 %.

 

 

Index DAX -0,46 % na 11465,26 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Wirecard AG (WDI) +5,3 % ThyssenKrupp (TKA) -2,6 %
Vonovia (VNA) +2,5 % Bayer (BAYN) -2,3 %
Merck (MRK) +2,0 % Adidas (ADS) -2,3 %
Deutsche Boerse (DB1) +0,9 % Volkswagen (VOW3) -1,9 %
Deutsche Post (DPW) +0,7 % Continental (CON) -1,8 %

 

 

Zdroj: Bloomberg

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.