Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Frankfurtská burza ve středu povyrostla

20.05.2020 | 18:07 0 Komentářů

Index DAX v rámci středeční seance posílil o 1,34 % na 11 223,71 bodů.

Ráno přitom německá burza otevřela „v záporu“ při 11 029 bodech. Analytici počáteční červenou barvu indexu přičítali zejména negativnímu sentimentu, který vyvolalo určité vystřízlivění z pondělních pozitivních výsledků první fáze studie potenciálního léku na covid-19 z dílny americké firmy Moderna, které se v posledních dnech dostaly pod silnou kritiku. Poledne se však Frankfurtu podařilo překročit vlastní stín v podobě včerejší závěrečné ceny a od té chvíle se už bezvýhradně držel v plusu.

Největšího zisku dnes dosáhly akcie Fresenius SE (FRE), které tím zdražily o 7,2 %. Obě společnosti pod hlavičkou Fresenius, které se veřejně obchodují na frankfurtské burze, dnes získaly od bankovního a investičního domu Morgan Stanley zlepšené investiční doporučení. Dnešní nejziskovější titul si vysloužil od těchto analytiků doporučení „nadvážit“.

Svoji cenu se podařilo se středečním dnem navýšit i titulům jako Wirecard (+4,1 %), Infineon Technologies (+4,2 %) anebo Deutsche Bank (+4,1 %).

Naopak nejhoršího výsledku dnes došly cenné papíry MTU Aero Engines, když jejich akcie zlevnily o 2,2 %.

Za zmínku rozhodně stojí i dnešní dění okolo Lufthansy, která nakonec ztratila 1,3 %. Ratingová agentura Standard & Poor’s německým aeroliniím snížila kreditní rating do neinvestičního pásma. S&P již dříve varovala, že dopravní a ostatní restrikce zaváděné kvůli probíhající pandemii mohou vést až k 50% propadu v letecké dopravě v letošním roce.

 

Index DAX +1,34 % na 11223,71 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Fresenius (FRE) +7,2 % MTU Aero Engines (MTX) -2,2 %
Infineon Technologies (IFX) +4,2 % Bayer (BAYN) -1,5 %
Wirecard (WDI) +4,1 % Deutsche Boerse (DB1) -1,3 %
Deutsche Bank (DBK) +4,1 % Lufthansa (LHA) -1,3 %
Daimler (DAI) +3,2 % Henkel (HEN3) -0,5 %

 

Zdroj: Bloomberg

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.