Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Frankfurtská burza ve čtvrtek posílila

05.09.2019 | 18:08 0 Komentářů

Index DAX připsal 0,85 % a dostal se tak na 12 126,78 bodu.

Frankfurtská burza se dnes zřejmě svezla na pozitivním sentimentu, který pramenil rovnou ze dvou událostí. Investoři rozhodně ocenili, když konečně došlo k dojednání a oznámení další schůzky mezi představiteli USA a Číny. V druhé polovině září se mají rozhořet přípravy a předjednávání, aby se začátkem října mohly Peking s Washingtonem znovu spolu usednout k jednacímu stolu nad kýženou obchodní dohodou. Pozitivní sentiment přiživil i vývoj na britské politické scéně, když včera byl schválen zákon svazující ruce ministerskému předsedovi a jeho návrh na předčasné volby spadnul pod stůl a dnes k tomu vláda oznámila, že nepočítá s obstrukcemi jednání o zmíněném zákonu ve Sněmovně lordů.

Nejvíce z dnešní seance vytěžily akcie Thyssenkrupp (TKA), které z ní odcházejí o 6,2 % silnější. Podle informací agentury Reuters by měla mít finská společnost KONE zájem o business s výtahy z rukou Thyssenkrupp a hledá další partnery, kteří by se s ní podíleli na takovémto obchodu.

Dražší akcie má po dnešním obchodním dni i Infineon Technologies (IFX), a to o 5,8 %. Zrovna Infineon je jedna z proexportních firem, kterou výrazně podpořily nejnovější politický vývoj na americko-čínské a britské scéně.

S největší ztrátou se dnes potýkají akcie RWE (RWE), když končí o 2,4 %.

Propad zažila i společnost Bayer (BAYN), když její cenné papíry odepsaly 1,5 %. Dnes oznámila, že právní firma najatá na právní analýzu kritizovaného sběru dat dceřinou společností Monsanto pro potřeby PR neshledává na takovýchto krocích nic nezákonného. Na začátku dne však vydala banka Bank of America Merill Lynch snížený odhad hospodářského vývoje německé agrochemické společnosti pro rok 2020. Podle této projekce by tržby Bayeru měly růst 2% tempem oproti dříve předpokládaným 5 %.

 

Index DAX +0,85 % na 12126,78 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
ThyssenKrupp (TKA) +6,2 % RWE (RWE) -2,4 %
Infineon Technologies (IFX) +5,8 % Vonovia (VNA) -2,1 %
Deutsche Bank (DBK) +5,1 % Beiersdorf (BEI) -1,6 %
Continental (CON) +4,5 % Bayer (BAYN) -1,5 %
Wirecard AG (WDI) +4,3 % Deutsche Boerse (DB1) -1,2 %

 

Zdroj: Bloomberg, Reuters

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.