Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

Frankfurtská burza v úterý oslabila o 0,38 %

03.09.2019 | 17:48 0 Komentářů

Německý akciový index DAX ukončil úterní seanci se ztrátou 0,38 %. Nejziskovějším titulem byl Daimler, kterému k dnešnímu růstu pomohlo zvýšené doporučení od švýcarské banky UBS. Naopak nejvyšší ztráty inkasoval průmyslový konglomerát thyssenkrupp.

Úterní obchodní seanci ukončila nejlépe automobilka Daimler (+1,0 %), jejíž akcie se vydaly vzhůru po tom, co Švýcarská investiční banka zvýšila své doporučení předchozího neutral na buy po tom, co se akcie automobilky propadly o více než 20 % během loňského roku. V listopadu by firma měla oznámit kroky k lepším výsledkům (zejména csh flow). UBS pro zvýšení doporučení vyzdvihla zejména agresivní přístup k technologické spolupráci. Cílová cena byla zvýšena z předchozích 52 euro na 54 euro. Následovala společnost Infineon Technologies (+0,9 %) a RWE (+0,5 %).

Na konci indexu skončil průmyslový konglomerát thyssenkrupp. Investiční divize Bank of America uvedla, že akcie evropských výrobců oceli jsou levné, když spousta akcii se obchoduje pod 0,5 P/B (P/B – poměr ceny akcie a účetní hodnoty vlastního kapitálu), nicméně jsou vystaveny několika výzvám a můžou představovat „hodnotovou past“. Analytici snížili zisk na akcii pro celý sektor a v poznámce uvedli, že hlavním faktorem je nízká poptávka a to jak ze strany automobilek, tak ze strany čínského průmyslu. Následovala Deutsche Post (-1,4 %) a HeidelbergCement (-1,3 %).

Index DAX -0,38 % na 11908,62 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Daimler (DAI) +1,0 % ThyssenKrupp (TKA) -3,8 %
Infineon Technologies (IFX) +0,9 % Deutsche Post (DPW) -1,4 %
RWE (RWE) +0,5 % HeidelbergCement (HEI) -1,3 %
Fresenius (FRE) +0,4 % Continental (CON) -1,3 %
Henkel (HEN3) +0,2 % Lufthansa (LHA) -1,3 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.