Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Frankfurtská burza uzavřela na zelené nule

22.05.2019 | 17:34 0 Komentářů

Německý akciový index DAX ukončil středeční seanci na zelené nule, když posílil o 0,04 %. Ten před polovinou středeční seance odepsal zisky, které do té doby nabíral a více než polovinu ztrát se mu nakonec podařilo umazat.

Nejlépe si vedla firma Wirecard (+4,9 %), poskytovatel internetových technologií a finančního servisu dnes oznámil, že se spojil s indickými státními společnostmi a spolupracují na vývoji multifunkčních karet. Důvodem je rychle rostoucí populace v Indii a stále náročnější administrativa. Nové karty, které nesou jméno PAN, by umožnovaly uskutečnění většiny finančních transakcí a zároveň také prokázání identity. Další výhodou karet by bylo ztížení podmínek lidem, kteří se vyhýbají placení daní. Následovala společnost Adidas (+2,2 %), u níž mezi hlavní zprávy patří informace týkající se dopisu, který Adidas společně s dalšími obuvnickými společnostmi zaslala americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi s žádostí, aby ještě jednou promyslel tarify na importované zboží z Číny. Dle textu dopisu by na tento krok doplatila jak Čína, tak firmy a nakonec i americká ekonomika samotná. Jako třetí nejúspěšnější dnes skončila Deutsche Boerse (+2,0 %) dnes oznámila, že rychlost tvorby úspor je vyšší než se původně očekávalo a celkové úspory jsou někde nad původními odhady, které byly ve výši 100 mil. EUR. Deutsche Boerse v minulém roce uvedla, že by ráda snížila náklady o 100 mil. EUR do konce roku 2020 díky snížení počtu zaměstnanců a provozních nákladů.

Největší ztráty dnes utrpěla Lufthansa (-2,3 %). Následoval Daimler, když si dnes odepsal 2,0 %. Současný CEO se nechal slyšet, že cílem Daimleru zůstává navrátit ziskovost vozů Mercedes-Benz Cars a Mercedes-Benz  Vans na úroveň 8 až 10 % do roku 2021. U těžkých nákladních vozů a autobusové divize je cílem dosažení dlouhodobě udržitelné marže ve výši 8 % a „odemčení dalšího potenciálu.“ Jako třetí skončila Deutsche Bank, která společně s Commerzbank stále má problémy dosáhnout „zdravých zisků“. Největší evropská ekonomika se chlubí některými světově nejúspěšnějšími průmyslovými společnostmi osmým rokem v řadě, zatímco finančnímu sektoru se stále nedaří postavit na nohy. Deutsche bank ukončila dnešní seanci slabší o 1,5 %.

Index DAX +0,04 % na 12148,04 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Wirecard AG (WDI) +4,9 % Lufthansa (LHA) -2,3 %
Adidas (ADS) +2,2 % Daimler (DAI) -2,0 %
Deutsche Boerse (DB1) +2,0 % Deutsche Bank (DBK) -1,5 %
SAP (SAP) +1,7 % Vonovia (VNA) -1,0 %
Linde PLC (LIN) +1,4 % Deutsche Post (DPW) -0,9 %

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.