Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Frankfurtská burza ukončila úterní seanci silnější o 2,14 %

18.06.2019 | 17:56 0 Komentářů

Akcie na německé burze se dnes těšily výrazným ziskům. Na trhy měl pozitivní dopad proslov šéfa evropské centrální banky, který naznačil, že v případě potřeby by byla evropská centrální banka ochotna přistoupit ke snížení úrokových sazeb.

Německý akciový index DAX na konci dnešní seance skončil se ziskem 2,14 %. Náladu investorů na trhu pozitivně ovlivnil projev šéfa ECB, který uvedl, že v případě slabého vývoje ekonomiky bude Evropská centrální banka ochotna přistoupit ke snižování úrokových sazeb. Největší zisky připsala  společnost thyssenkrupp (+5,4 %). Následovala Covestro (+4,4 %), která dnes oznámila, že novou presidentkou pro Čínu jmenovala Holly Lei. Lei nahradí současného presidenta Bjoerna Skogum, který odchází do důchodu po více než 33 letech ve společnosti. RWE (+4,3 %) dnes oznámila, že zahájila společně s firmou Innogy studii proveditelnosti vodíkové elektrárny o výkonu až 10MW, která by byla napájena větrnou energií.

Naopak v oslabování dnes nadále pokračovala Lufthansa (-2,5 %), která v pondělí snížila výhled zisku pro fiskální rok 2019. Akcie společnosti Infineon Technologie oslabily o 1,9 %, když společnost oznámila, že vydala 1,55 miliardy euro na financování převzetí společnosti Cypress Semi. Podle společnosti New Street Research nemá obchod pro Infineon žádnou hmatatelnou hodnotu a navíc je drahá. Poslední společnosti, která dnes oslabila, je německá Vonovia (-0,2 %), jejíž akcie negativně reagovaly na zprávu ohledně plánu města Berlín zmrazit sjednané nájemné po dobu pěti let. Vedení města se tak snaží reagovat na stále sílící napětí obyvatelstva z důvodu stále se zhoršující dostupnosti bydlení.

Index DAX +2,14 % na 12344,28 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
ThyssenKrupp (TKA) +5,4 % Lufthansa (LHA) -2,5 %
Covestro (1COV) +4,4 % Infineon Technologies (IFX) -1,9 %
RWE (RWE) +4,3 % Vonovia (VNA) -0,2 %
Adidas (ADS) +4,1 % Beiersdorf (BEI) +0,1 %
Deutsche Bank (DBK) +3,7 % Henkel (HEN3) +0,1 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.