Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Frankfurtská burza ukončila čtvrteční seanci silnější o 0,48 %

20.06.2019 | 17:49 0 Komentářů

Německý akciový index DAX ukončil dnešní seanci silnější o 0,48 %. Nejlépe se vedlo společnostem Infineon Technologies, Deutsche Post a Sap. Naopak Detusche Bank, Vonovia a Henkel utrpěly ztráty. Index si po většinu obchodního dne držel zisky nad 0,6 %.

Mezi čtvrteční nejrůstovější tituly patří výrobce čipů Infineon Technologies, jehož akcie dnes posílily o 3,8 %. Německá banka Bernstein vydala nové doporučení na akcie Infineon na outperform. Následovala Deutsche Post (+1,6 %), jejíž akcie se dnes obchodovaly při vyšších objemech. Další ziskovou společností byla SAP, která připsala 1,6 %, která po většinu dnes posilovala a krátce před uzavřením trhu smazala většinu dnešních zisků.

Naopak nejztrátovější dnes byla Deutsche Bank, která oslabila o 2,7 %. Ta dnes oznámila, že současný vedoucí oddělení cenných papírů by měl banku opustit na konci měsíce června. Dále se uvažuje o nahrazení Toma Patricka a Chritiana Rileyho, kteří jsou momentálně na pozici CFO investičního bankovnictví a možného nahrazení současného finančního ředitele a šéfa investičního bankovnictví. Následovala Vonovia (-2,0 %), jejíž akcie negativně reagovaly na zprávu, že vedení hlavního města pravděpodobně schválí zmrazení nájemních smluv po dobu pěti let. Město se tak snaží reagovat na stále rostoucí problém nízké dostupnosti bydlení.

Index DAX +0,48 % na 12367,35 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Infineon Technologies (IFX) +3,8 % Deutsche Bank (DBK) -2,7 %
Deutsche Post (DPW) +1,6 % Vonovia (VNA) -2,0 %
SAP (SAP) +1,6 % Henkel (HEN3) -1,8 %
Fresenius Medical Care (FME) +1,2 % Merck (MRK) -0,8 %
Bayer (BAYN) +1,1 % Deutsche Boerse (DB1) -0,8 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.