Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Frankfurtská burza silně roste s úterním obchodním dnem

11.06.2019 | 17:37 0 Komentářů

DAX, index frankfurtské burzy, v současnosti posiluje o 1,09 %.

Největší posílení dnešní obchodní den prozatím přináší emisi ocelářské společnosti ThyssenKrupp (TKA), která tak momentálně posiluje o 4,8 %. V průběhu obchodování vyšlo oficiální stanovisko Evropské komise k potenciální fúzi mezi indickou Tata Steel a ThyssenKrupp. Podle evropské komisařky pro hospodářskou soutěž Margarethy Vestagerové by totiž výsledný subjekt přispěl ke snížení hospodářské soutěže na trhu a k případnému nárůstu cen. Podle komisařky by bylo v možném ohrožení mnoho evropských pracovních pozic. S plánem fúze rozdělující podíl na poloviny mezi ThyssenKrupp a indickou společnost se mnozí investoři německého oceláře příliš neztotožňovali.

Zdražení akcií pozorujeme zároveň i u Continental AG (CON), které jsou tak v této chvíli o 3,4 % dražší. Mimo jiné roste kupříkladu i Infineon Technologies (IFX; 3,4 %).

Ke konci seance se nacházejí v červených číslech pouze několik málo firem z indexu DAX. Tou, která se nachází prozatím nejhlouběji v rudém teritoriu je Adidas (ADS;  -1,2 %).

Akcie společnosti RWE pak přicházejí o -0,9 % z ceny. Innogy SE, dceřiná společnost RWE, se dneškem loučí se současným vice prezidentem pro veřejné záležitosti a komunikaci Peterem Heinacherem, který ve firmě působil 12 let.

Poklesu ceny akcií pak čelí například i Deutsche Telekom (DTE; -0,5 %).

 

Index DAX +1,09 % na 12176,52 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
ThyssenKrupp (TKA) +4,8 % Adidas (ADS) -1,2 %
Deutsche Bank (DBK) +3,7 % RWE (RWE) -0,9 %
Continental (CON) +3,4 % Deutsche Telekom (DTE) -0,5 %
Infineon Technologies (IFX) +3,4 % SAP (SAP) -0,4 %
HeidelbergCement (HEI) +2,8 % Munich Re (MUV2) -0,4 %

 

Zdroj: Bloomberg, The Financial Times

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.