Úterý 26. ledna. Svátek má Zora.

Frankfurtská burza si ve čtvrtek připsala 0,36 %

24.07.2019 | 17:51 0 Komentářů

Na německé burze se během středečního obchodování dařilo zejména společnostem Covestro, thyssenKrupp a Daimler, když dvě z nich v ranních hodinách zveřejnily své čtvrtletní hospodářské výsledky. Naopak slabší ukončila čtvrteční seanci DeutscheBank, jejíž hospodářské výsledky investory zřejmě příliš nepotěšily.

Nejlépe se vedlo společnosti Covestro (+3,5 %), která v ranních hodinách zveřejnila výsledky svého hospodaření za první čtvrtletí. Tržby v prvním čtvrtletí zaostaly mírně za očekáváním, což bylo způsobeno zejména nižšími cenami. Společnost potvrdila svůj výhled na letošní fiskální rok a očekává volné provozní peněžní toky v rozsahu 300 až 700 mil. euro a EBITDU v rozmezí 1 500 až 2 000 mil. euro. Následovala thyssenkrupp, která posílila o 3,0 %. Generální ředitel německé společnosti Thyssenkrupp čelí stále většímu tlaku uvnitř společnosti k tomu, aby restrukturalizoval široké portfolio společnosti. Dozorčí rada je stále více netrpělivá ohledně nízkého tempa, ve kterém se změny ve společnosti udávají. Někteří členové rady neformálně diskutovali o potenciálním nahrazení současného generálního ředitele, protože současná situace možná bude vyžadovat ředitele s restrukturalizačními zkušenostmi. Jako třetí skončila automobilka Daimler, která posílila o 2,6 %. Ta v ranních hodinách taktéž reportovala hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2019. Čistý zisk se ocitl v červených hodnotách, což je zapříčiněno zejména sérii poplatků a také nepřejícímu podnikatelskému klimatu, kdy na jedné straně byly výsledky negativně ovlivněny obchodními válkami a na straně druhé firma čelí poklesu poptávky po dieselových motorech v Evropě a ve Velké Británii.

Naopak nejméně se dařilo Detusche Bank (-2,1 %), která vydala výsledek svého hospodaření za druhý kvartál fiskálního roku 2019 s výnosy nad očekáváním analytiků a očištěným ziskem na akcii výrazně pod očekáváním trhu. Jedná se o největší kvartální ztrátu společnosti od finanční krize. Akcie společnosti zahajují středeční obchodovaní na trhu Xetra s poklesem o 3,62 %.

Index DAX +0,36 % na 12535,72 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Covestro (1COV) +3,5 % Deutsche Bank (DBK) -2,1 %
ThyssenKrupp (TKA) +3,0 % Bayer (BAYN) -1,5 %
Daimler (DAI) +2,6 % Beiersdorf (BEI) -1,5 %
Infineon Technologies (IFX) +2,2 % Linde PLC (LIN) -1,3 %
Volkswagen (VOW3) +1,4 % Merck (MRK) -1,3 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.