Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Frankfurtská burza se vzpamatovává z ranních ztrát, Deutsche Bank na historickém minimu

16.06.2016 | 11:30 0 Komentářů

Index DAX odepisuje 0,64 % na 9545,37 b.

Německé akcie vstoupili do čtvrtečního dne poklesem a aktuálně umazávají ztráty. Výnos desetiletého bondu dosáhl ráno nová minima u -0,035 %, aktuálně však „vzrostl“ na -0,014 %. Mezi evropskými akciemi největší ztráty zaznamenává finanční sektor a frankfurtská burza není výjimkou – Deutsche Bank klesá na historická minima.

Analytici Bank of America zvýšili doporučení ocelárně ThyssenKrupp na „buy“ z „neutral“ s cílovou cenou 23 EUR. Analytici očekávají, že marže divize výtahů bude pokračovat v růstu a stahovat náskok konkurenčních lídrů. Negativní cash flow divizí Industrial Solutions a Steel Americas se podle nich již nebude prohlubovat a špatné zprávy jsou podle nich již v cenách započítané.

Analytici Jefferies snížili doporučení telekomunikační společnosti Deutsche Telekom na „underperform“ z „hold“ a cílovou cenu na 11,2 EUR z 14,7 EUR kvůli obtížnější než dříve očekávané situaci na německém trhu, která by mohla vyústit ve vyšší investice s tlakem na casf flow (FCF). V oblasti pevných sítí Deutsche Telekom ztrácí podíl, v mobilních sítích se zostřuje konkurence. Několik virtuálních operátorů také získá plný přístup k LTE síti Telefoniky.

Index DAX -0,64 % na 9545,37 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
ThyssenKrupp (TKA) +1,3 % Deutsche Bank (DBK) -2,8 %
Adidas (ADS) +0,4 % Commerzbank (CBK) -2,4 %
Vonovia (VNA) +0,3 % Deutsche Boerse (DB1) -1,4 %
Deutsche Post (DPW) -0,1 % RWE (RWE) -1,4 %
ProSieben (PSM) -0,2 % E.ON (EOAN) -1,4 %

Zdroj: Bloomberg

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.