Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Frankfurtská burza se středečním dnem posílila

04.09.2019 | 18:09 0 Komentářů

Index DAX ze středečního obchodního dne vychází posílený o 0,96 % a dostává se tak na 12 025,04 bodu.

Největším ziskem se dnes pyšní akcie Wirecard (WDI), které tak posílily o 4,5 %. Finanční společnost dnes vydala prohlášení, že prohlubuje svojí dosavadní spolupráci japonským bankovním domem Mizuho Financial Group. Služby německé platební společnosti tak budou v budoucnu nabídnuty nejen asijským klientům japonské banky ale i těm, které má tato instituce ve zbytku světa.

Ke zdražení akcií přispělo oficiální stanovisko, že společnost přikročila k oslovení potenciálních investorů ke koupi jejího businessu s výtahy.

Thyssenkrupp (TKA) a jeho cenné papíry si dnes taktéž solidně polepšily, když jeho akcie zdražily o 3,5 %. K navýšení ceny akcií přispělo oficiální stanovisko, že společnost přikročila k oslovení potenciálních investorů ke koupi jejího businessu s výtahy.

K posílení akcií došlo i u Deutsche Bank (DBK); ty připsaly 1,8 %. Christian Sewing, generální ředitel německého největšího poskytovatele úvěrů, dnes varoval ECB před snižováním úrokových sazeb hlouběji do záporu. Tento krok podle něj nepovede k přílišnému posílení ekonomické aktivity a jeho vedlejší efekty tak převáží veškerá pozitiva takové měnové politiky. Největší problém vidí především v dopadech na střadatele, prohloubení rozkolu ve společnosti a cenové inflace na trhu s nemovitostmi.

Nejvíce dnes ztratily akcie Vonovia (VNA), které zlevnily o 0,6 %.

 

Index DAX +0,96 % na 12025,04 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Wirecard AG (WDI) +4,5 % Vonovia (VNA) -0,6 %
ThyssenKrupp (TKA) +3,5 % Linde PLC (LIN) -0,3 %
Continental (CON) +3,3 % Deutsche Telekom (DTE) +0,0 %
Daimler (DAI) +2,2 % Merck (MRK) +0,1 %
Infineon Technologies (IFX) +1,9 % Beiersdorf (BEI) +0,4 %

 

Zdroj: Bloomberg

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.