Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Frankfurtská burza s pátečním dnem ztrácí

12.07.2019 | 17:36 0 Komentářů

DAX, index frankfurtské burzy momentálně ztrácí 0,07 %.

Po včerejším propadu na akciích Covestro (1COV) doprovázejícím snížení cílového ceny od analytiků z Bankhaus Lampe se společnost ocitá mezi nejziskovějšími cennými papíry v indexu DAX, když momentálně posiluje o 2,5 %.

Se slušným ziskem se ke konci dnešního obchodního dne blíží i Deutsche Bank (DBK), jejíž akcie právě rostou o 2,3 %. Dneškem končí její vyšetřování v kauze uplácení v rámci obchodů s deriváty, které měly málem za dopad krach nizozemské realitní společnosti Vestia. Dlouhotrvající soudní spor má být vyřešen odškodněním ve výši 175 mil. EUR.

Zmiňme si také růst automobilky Volkswagen (VOW3) na úrovni 1,2 %. Německý výrobce automobilů v průběhu dne oznámil, že investuje 2,6 mld. USD do startupu zabývajícím se vývojem autonomních vozů, ve kterém má většinový podíl americká automobilka Ford.

Naopak Fresenius (FRE) se po včerejších ziscích dostal do červených čísel a v současnosti jeho emise zlevňuje o 2,1 %. Relativně hluboko do červeného teritoria se ponořil i Wirecard, který je levnější o 1,4 %.

 

Index DAX -0,07 % na 12323,03 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Covestro (1COV) +2,5 % Fresenius (FRE) -2,1 %
Deutsche Bank (DBK) +2,3 % Wirecard AG (WDI) -1,4 %
Continental (CON) +2,2 % Fresenius Medical Care (FME) -1,3 %
BASF SE (BAS) +1,1 % Daimler (DAI) -1,2 %
Linde PLC (LIN) +1,1 % Vonovia (VNA) -1,2 %

 

Zdroj: Bloomberg

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.