Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Frankfurtská burza roste s končící seancí

10.05.2019 | 17:35 0 Komentářů

Index DAX momentálně posiluje o 0,61 %.

Silnou měrou k tomu však přispívá dnešní nejsilněji rostoucí akcie společnosti Thyssenkrupp (TKA). Ta totiž momentálně posiluje o 28,4 %. Společnost dnes vydala prohlášení, v němž očekává, že z obchodu, ze kterého měla vzejít druhá největší ocelářská společnost na evropském kontinentu, pravděpodobně sejde kvůli jeho neschválení evropským regulátorem. Její představitelé to zdůvodňují tím, že společnost již svolila k mnoha ústupkům vůči Evropské komisi, ale po dalších by již fúze nebyla ekonomická. Společnost však zároveň uvedla, že upustí od plánu na rozdělení kvůli dosavadní reakci jejích akcií a akcionářů. Thyssenkrupp tak zváží i jiné možnosti restrukturalizace, například přechod na holdingovou strukturu.

Daří se i akciím Linde PLC (LIN), která právě připisuje 4,5 %. Společnost dnes reportovala své hospodářské výsledky v 1QFY2019. Akcie zprvu v reakci na výsledky klesala, nicméně po slovech CEO společnosti nabrala kurz vzhůru. Steve Angel, CEO Linde PLC, totiž prohlásil, že společnost očekává, že se jí podaří díky fúzi s Praxair Inc. a úsporám nákladů dosáhnout ziskem na horní hranici své upravené projekce.

Do červeného teritoria nejvíce zapadl Daimler (DAI), jehož akcie odepisuje 3,4 %. Automobilovým titulům obecně neprospívá poslední sled událostí v rámci obchodních vztahů mezi USA a Číny. Daimler nicméně dnes navíc prohlásil, že dubnové prodeje automobilů meziročně poklesly o 5,5 % na 181 936 kusů.

Oslabenou akcií je taktéž ta Lufthansy (LHA), který ztrácí 2,3 %. Dnes investiční společnost Citadel Europe navýšila svoji čistou krátkou pozici na akcii o 16,13 % na 3,42 mil. kusů, tedy 0,72 % ze všech vydaných akcií Lufthansy.

 

Index DAX +0,61 % na 12046,67 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
ThyssenKrupp (TKA) +28,4 % Daimler (DAI) -3,4 %
Linde PLC (LIN) +4,5 % Lufthansa (LHA) -2,3 %
RWE (RWE) +2,1 % HeidelbergCement (HEI) -1,4 %
E.ON (EOAN) +1,8 % Volkswagen (VOW3) -0,7 %
Siemens (SIE) +1,6 % Infineon Technologies (IFX) -0,4 %

 

Zdroj: Bloomberg, CNBC, BBC, Reuters

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.