Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Frankfurtská burza posílila o 0,13 %

26.06.2019 | 17:31 0 Komentářů

Středeční seance se na německém trhu nesla v převážně pozitivním duchu, když nedlouho po otevření trhu DAX smazal počáteční ztráty a část z nich si udržel do konce obchodování.

Největší zisky během dnešní seance připisuje společnost thyssenkrupp (+7,3 %). Její akcie během dnešního dne pozitivně ovlivnila zpráva, že Finská společnost Kone chystá nabídku ke koupi „výtahové divize“ firmy thyssenkrupp. Ta odmítla celou věc komentovat. Následovala Deutsche Bank (+3,6 %). Její investiční divize s rostoucími globálními riziky zaujímá stále opatrnější postavení ve svých investorských rozhodnutích. Slušné zisky připsala také Adidas (+2,9 %), jejíž akcie pozitivně reagovaly na změnu cílové ceny na 310 USD z předchozích 270 USD. Doporučení bylo ponecháno na buy.

Naopak nejvíce oslabila společnost RWE (-1,9 %), která se chystá zredukovat výkonost uhelné elektrárny ve Vestfálsku. Beiersdorf AG (společnost, která se zabývá výrobou prostředků o osobní péči), oslabila o 1,7 %. Beiersdorf se chystá převzít jinou společnost, která ji umožní akcelerovat růst a mít větší geografický rozsah.

Index DAX +0,13 % na 12244,35 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
ThyssenKrupp (TKA) +7,3 % RWE (RWE) -1,9 %
Deutsche Bank (DBK) +3,6 % Beiersdorf (BEI) -1,7 %
Adidas (ADS) +2,9 % Wirecard AG (WDI) -1,6 %
BMW (BMW) +2,2 % Vonovia (VNA) -1,5 %
Lufthansa (LHA) +1,6 % Deutsche Boerse (DB1) -1,5 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.